רשימת קיצורי מקלדת

אודות

דבר ראש המועצה 

 
המושבות בנימינה וגבעת עדה חולקות בקעה ירוקה וייחודית בישראל, היא בקעת הנדיב. בנופים של כרמים, מטעים, שדות, נחלים זורמים וכרמל משקיף לים נבטה קהילה איכותית וערכית של חלוצים חקלאיים שהניחו יסודות לקהילה מתחדשת מגוונת המורכבת מעובדי כפיים ואדמה, אנשי היי-טק, יזמיות ויזמים חברתיים, אומנים ואנשי רוח.
 
גבעת-עדה נוסדה ב 1903 ונקראת על שם אשת הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד אדלאיד (עדה)
בנימינה נוסדה ב 1922 ונקראה על שמו של הברון עצמו. ב 2003 אוחדו המושבות לישות מוניציפלית אחת "בנימינה גבעת-עדה" תוך שכל אחת שומרת על זהותה הייחודית בתוך מבנה כלכלי אחד.
 
כראש המועצה המאוחדת חובתי לשמר בכל מושבה את ייחודה ולקדם את שתיהן לעתיד כלכלי משותף בטוח ויציב.
אני מאמין בכלכלה עצמאית, אני מאמין בטכנולוגיה חדשנית, אולם יותר מכל אני מאמין באנשים אכפתיים ומעורבים וכאלה יש במושבות שלנו למכביר. יעיד על כך המספר האדיר של יזמויות קהילתיות שהתפתחו במושבות בכל תחום אפשרי - מחינוך, דרך איכות הסביבה וקיימות וגמור בתרומות וגמילות חסדים.
 
התושבים במושבות מעדיפים טבע על פני אורבניות, מושבה על פני עיר, אפניים על פני רכבים ונוף כפרי על פני מגדלי קומות. ברוח זו פועלת המועצה בבואה לפתח את המושבה.
 
האתגרים העיקריים לשנים הקרובות יהיו ייצוב וחיזוק כלכלת הישובים, רענון ושדרוג מערכת החינוך המעולה שלנו, אישור תכנית מתאר מתאימה למושבות, השלמת פרויקטי התחדשות עירונית, שיפור חזות המושבות ברוח הקיימות ושיפור הקשר בין התושבים למועצה.
שליחותי בראש המושבות יקרה לי ואעשה ככל שאוכל כדי שכל תושבת ותושב ירגישו שהמועצה היא שלהם ובשבילם בלבד.
שלכם,
 
איתי ויסברג