רשימת קיצורי מקלדת

הצהרת נגישות

הצהרת נגישות במועצה המקומית בנימינה- גבעת עדה

תושבים ומבקרים יקרים,

מועצה מקומית בנימינה – גבעת עדה רואה בנגישות ובשקיפות שירותיה כלפי התושבים נדבך חשוב מאד.

כאן באתר המועצה תוכלו למצוא מידע שימושי לנוחותכם, להתעדכן אודות אירועים המתרחשים ברחבי העיר ולהשתמש במגוון השירותים המקוונים הניתנים באתר ומאפשרים לכם לפעול בצורה נוחה וידידותית.

אתר אינטרנט נגיש - משפר את הנוחות וקלות השימוש בו לכלל האנשים לרבות אנשים עם מוגבלות.

אתר המועצה נבנה בהתאם לתקנה 35 לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), תשע"ג-2013 לרבות העדכון מ 26.10.2017 ולרבות ת"י 5568 חלק 1 נגישות תכנים באינטרנט של מכון התקנים הישראלי שאימץ את מסמך הנחיות WCAG: web content accessibility guidelines לגרסה 2.0 ולרמה A ו AA ובכפוף לשינויים לאומיים שבוצעו בת"י 5568 חלק 1.

· תאימות: האתר פועל בצורה מיטבית ונגישה עם דפדפנים נפוצים לשימוש כגון Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge ודפדפנים מובנים ונפוצים לשימוש במכשירי מובייל במערכת ההפעלה IOS ואנדרואיד. כמו כן האתר מותאם גם לדפדפנים במערכות הפעלה נוספות כגון אבונטו, לינוקס ומקינטוש.

· ניווט מהיר: בראש העמוד ממוקמים קישורים אליהם ניתן להגיע באמצעות מקש ה TAB ישירות לתוכן מרכזי לעמוד, מעבר לדף הבית, מעבר למפת האתר, מעבר לעמוד הצהרת נגישות.

· תאימות לדפדפנים:הגלישה באתר מותאמת לעבודה עם תוכנות קוראות המסך הפופולאריות כגון JAWS, NVDA, VoiceOver ל IOS ו TalkBack לאנדרואיד.

· ניתן לנווט באתר באמצעות מקלדת בלבד עם מקשי קיצור נפוצים לשימוש כגון Tab להתקדמות קדימה, Shift + Tab לחזרה אחורה, גלילה עם מקשי החיצים ועוד.

· הגדלת טקסט: ניתן להגדיל את הטקסט באתר באמצעות מקשי קיצור Ctrl + + להגדלה ו Ctrl + - להקטנה או באמצעות תוכנת ההגדלה המובנית במערכות ההפעלה הנפוצות לשימוש.

מסמכים דיגיטליים

· האתר כולל מסמכים דיגיטליים רבים בפורמט PDF ו WORD

· אנו שוקדים כל העת לבצע את התאמות הנגישות במסמכים אלו בכדי להתאימם לשימושם של אנשים עם מוגבלות ובהתאם לתקנה 35 ולת"י 5568 חלק 2 נגישות מסמכים דיגיטליים.

· במידה ומצאתם מסמך דיגיטלי שאינו נגיש ובמידה ואתם זקוקים לסיוע בקריאתו, נשמח לסייע לכם עם קבלת פנייה לכתובת הדוא"ל ronit@bin-ada.co.il  עם המסמך המצורף ו/או קישור לעמוד באתר.

· לתשומת ליבכם, מסמכים דיגיטליים שהופקו על ידי גורמים חיצוניים כגון משרדי ממשלה אחרים אינם באחריות ההנגשה של המועצה.

אנו משקיעים מאמצים כל העת במטרה להעמיד לרשותך מידע נגיש ככל האפשר באתר. בכל מקרה בו הינך נתקל במידע אשר אינו נגיש דיו עבורך.

באם קיימת תקלה, או שיש לך הערה, שאלה או בקשה לקבלת מידע - נשמח לעמוד לרשותך, באמצעות פנייה לרכזות הנגישות במועצה

· רונית שירום טלפון:  ronit@bin-ada.co.il  04-6186416

· בת שבע פדידה טלפון:  BatSheva@bin-ada.co.il 04-6186408

· או באמצעות מוקד 106

הודעה בדבר מקום ציבורי המועצה המקומית בנימינה גבעת עדה שחלה לגביו חובת ביצוע התאמות הנגישות
לפי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח- 1998 לפרטים לחץ כאן
 

הסדרי נגישות באירועי תרבות:

לקבלת פרטים לגבי הסדרי נגישות באירועים ולהגשת בקשות לביצוע התאמות - ניתן להתקשר למוקד 106 או לרכזות הנגישות

הסדרי הנגישות במבני ציבור ומוסדות חינוך:

המועצה המקומית בנימינה גבעת עדה רשמה את נושא הנגישות במוסדות החינוך בראש סדר העדיפויות ורואה בתושבים עם מוגבלות כתושבים שווי זכויות, הזכאים ליהנות מנגישות מלאה - הן למבנים, הן בפעילויות והן בשירותים שמעניקה הרשות ולהיות חלק בלתי נפרד מהמרקם החברתי והציבורי של העיר.

על כן המועצה עושה מאמצים במטרה לקדם תכניות להנגשת תשתיות, מבני ציבור, מוסדות חינוך והמרחיב הציבורי במטרה להעניק את השירות הטוב ביותר לתושבים.

לפניכם רשימה של מבני ציבור ומוסדות חינוך שבוצעו בהם הסדרי נגישות. המידע הינו עדכני למועד פרסומו והינו לצרכים אינפורמטיביים בלבד. במידה ונתקלתם במקרה שנדרשת בו התאמה מיוחדת, הינכם מוזמנים לפנות ולדווח למוקד 106.

טעות סופר לא תחייב את המועצה.

נגישות במוסדות חינוך:

הנגשה פרטנית:

הנגשת מוסדות החינוך בהתאם לצרכים של תלמיד או הורה עם מוגבלות היא משימה בעלת חשיבות עליונה עבור כולנו.

כידוע לכם ביצוע התאמות והנגשות לתלמידים עם מוגבלות הינו תהליך אשר לוקח זמן. נכון הדבר במיוחד כאשר מדובר על התאמות הדורשות שינויים פיזיים במבנה כגון: התקנת מעלית, בניית כיתה אקוסטית וכד'.

כדי לאפשר לרשות זמן היערכות לביצוע ההתאמות, ולמנוע מצב שהתלמיד יתחיל את לימודיו בבית ספר שאינו מונגש לצרכיו – החוק וחוזר המנכ"ל של משרד החינוך קובעים אפשרות ל"רישום מוקדם" של מי שזקוק להתאמות.

הרישום המוקדם אפשרי החל מ 15 חודשים לפני תחילת הלימודים בפועל, הווי אומר בחודש יוני בשנה שלפני הרישום הרגיל ללימודים במוסד החינוך.

לדוגמא אם תלמיד אמור להתחיל ללמוד בבית ספר בתאריך 01.09.2022, הוא רשאי להירשם לבית ספר החל מחודש יוני 2021, וזאת כאמור על מנת שהבעלות על בית הספר תוכל להתחיל בהליך ההנגשה הנדרש.

לשאלות ועזרה במילוי והגשת בקשה ניתן לפנות לרכזת הנגישות רונית שירום: ronit@bin-ada.co.il 04-6186416

לרשימת גני המשחקים המונגשים

אפשרות לקבלת מלווה מטעם המועצה:

ניתנת בזאת אפשרות לקבל סיוע של מלווה מטעם המועצה אל ישיבה/פגישה שמתקיימת בעירייה הכל בתיאום מראש וזמן סביר לפני הישיבה/הפגישה.

ניתן לפנות למוקד העירייה 106 או אל רכזות הנגישות:

· רונית שירום ronit@bin-ada.co.il 04-6186416

· בת שבע פדידה BatSheva@bin-ada.co.il 04-6186408

הצהרת הנגישות עודכנה לאחרונה בתאריך 23/11/2021

קישורים מהירים