רשימת קיצורי מקלדת

פינקי זוארץ זיכרונו לברכה

תושבים וחברים יקרים,
בין השומרון לים ובין השרון לכרמל שוכנת בקעה ירוקה ששמה בקעת הנדיב. את הבקעה מאפיינים נופי כרמים ומטעים, נחלים זורמים, גגות אדומים, חקלאים המעבדים אדמותיהם וקולות ילדים צוחקים. כאן שוכנות המושבות הוותיקות גבעת עדה ובנימינה.
זה הבית שלי, זה הבית שלנו.
 
המושבה גבעת עדה נוסדה בשנת 1903, והיא נקראה על שם אשתו של הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד אדלאיד (עדה). המושבה בנימינה נוסדה ב-1922, תוך שהיא נקראת על שמו של הברון עצמו. שתי המושבות התאחדו מוניציפלית בשנת 2003 ומאז הן פועלות ומתפתחות תחת המועצה המקומית המאוחדת בנימינה – גבעת עדה.
 
זהו אחד מקסמיו של היישוב, שבו תחת מערכת מוניציפלית מאוחדת פועלות שתי קהילות שורשיות, בעלות מסורות ומורשות מפוארות, כל אחת בנפרד. זהו גם אחד האתגרים שלנו כמועצה ושלי כראש מועצה: לשמור על הייחוד של כל אחת מהמושבות, למצוא את נקודות החיבור ביניהן, ולקדם באחריות וברגישות את שני המסלולים גם יחד.
 
המועצה בראשותי שואפת להצעיד את המושבות המקסימות שלנו, בנימינה וגבעת עדה, למציאות מודרנית עם טעם של פעם, בשילוב מופלא של עבר ועתיד. ביחד נשמור על הציביון הכפרי של המושבות, אותו ציביון שלתוכו נולדו ואותו טיפחו רבים מאתנו, ובגללו הצטרפנו לכאן גם אני ומשפחתי ועוד מאות ואלפים רבים. ביחד נמשיך לקדם קהילות מתנדבות מעורבות ויוזמות, הפועלות יחדיו תחת מועצה אחת הנותנת באהבה שירות מכל הלב לכלל התושבים.
 
לצד זאת, נעשה הכל כדי להצעיד את היישוב קדימה ולהתפתח ברוח התקופה, עם תשתיות ושירותים המאפשרים איזון בין שמירת אווירת המושבות לבין צרכי היום יום של האוכלוסיות המגוונות, וגיוס השקעות שיביאו לעלייה באיכות חיי התושבים מבלי לפגוע בטעם ובמורשת הנוסטלגית.
 
עבר ועתיד. שמירת המורשת והטבע עם יזמות וחדשנות. ומעל הכל כבוד האדם.
רבי נחמן מברסלב כתב: "כל העולם כולו גשר צר מאוד והעיקר – לא לפחד כלל". אמירה זו היא נר לרגליי וברוח זו נמשיך לצעוד קדימה.
שלכם,
 
פינקי