רשימת קיצורי מקלדת

התחדשות עירונית – גבעת חן

תוכנית התחדשות עירונית בגבעת חן, בנימינה, הופקדה להתנגדויות!
ניתן להגיש התנגדויות לועדה המחוזית עד סוף ספטמבר 2019
 

דבר ראש המועצה:

לאחר שנים ארוכות של דיונים תכנוניים וחברתיים, עשרות חוגי בית מפגשים ויכוחים פוליטיים ותהליכים סטוטוריים השלמנו את השלב הבא עם הפקדת תוכנית התחדשות עירונית לגבעת חן על ידי הועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה.
 
נזכיר כי בשנת 2008 אושרה תכנית שאיננה כלכלית, ולאחר מכן קודמה תכנית שלא הצליחה להתאים עצמה לאופי היישוב. בעקבות כך, החליטה המועצה לקחת אחריות לקידום התכנון במתחם - ולבדוק בעצמה כיצד לאזן בין הצפיפות הנדרשת כדי לייצר פרויקט כלכלי, לבין העומסים שהמתחם יכול לשאת. עבודה זו כללה בדיקות של עשרות אתגרים ופתרונות תכנוניים שיאפשרו לספק שכונה עם איכות חיים למתגוררים בה, גם שנים קדימה. במקביל נעשתה עבודה אינטסיבית מול מנהל מקרקעי ישראל והרשות להתחדשות עירונית להבטיח השלמת כלכליות הפרויקט בקרקעות מחוץ למתחם.
 
התוכנית שהופקדה שומרת על אופי בינוי שמאפשר מגוון רחב של דירות ובכך מספק פתרונות לחסכים הקיימים בישוב בדיור לצעירים בני המקום כמו גם פתרון מזמין לאוכלוסייה הבוגרת.
 
התכנית הנוכחית מוסיפה שטחי ציבור בתחומה, לטובת גני ילדים, פעילות חברתית וקהילתית ושטחים לשימוש עתידי על-פי צרכי האוכלוסייה. המרחב הציבורי מתוכנן כך שיעודד הליכה ברגל, רכיבה על אופניים ושימוש עתידי בתחבורה ציבורית.
 
אני וחברי להנהלת המועצה נמשיך לעשות הכל עד שנראה את תושבי השכונה בבתים ראויים עם שכנים חדשים בשכונת גבעת חן המתחדשת כחלק חיוני מבנימינה.
 
שלכם
איתי ויסברג
ראש מועצה מקומית בנימינה- גבעת עדה
 

מידע מפורט:

 
מסמכים אלה הנם הגרסאות האחרונות של מסמכי התכנית. במועד ההפקדה יעודכנו כל מסמכי התכנית ויפורסמו בהתאם. 
 
2. חוות דעת מהנדסת המועצה לתוכנית שהופקדה מיום 12.8.19 - לחצו כאן
 
עדכון ראש המועצה עם הפקדת התכנית, יולי 2019 - לחץ כאן 
 
4. תיק פרסום גבעת חן יולי 2019 - לחץ כאן 
 
5. החלטת הועדה המחוזית להארכת סיום מועד הגשת ההתנגדויות ל- 28.10.19 - לחץ כאן